ČCHI-KUNG a TAI CHI BRATISLAVA


✅ Potrebujete pokoj, alebo máte málo energie?
✅ Chcete sa naučiť ako rozprúdiť energiu v orgánoch a obnoviť vitálne sily?
✅Potrebujete sa celkovo upokojiť, uvoľniť, alebo zmierniť bolesť?
✅ „Šrotí“ Vám hlava, vnímate nepokoj, úzkosti, alebo zle zaspávate?
✅ Potrebujete cviky pre šiju, krk, hlavu ako aj chrbticu?
✅ Chýba Vám strečing, alebo posilnenie celého tela?
✅ Potrebujte schudnúť, alebo prestať fajčiť?
✅ Chcete si posilniť pevnú vôľu?

🍀Cvičenia Čchi-Kungu a Tai-Chi sú ideálnou kombináciou strečingových a upokojovacích techník Jin a Jang, kedy dochádza k vnútornej rovnováhe, harmonizácii a nárastu energie (ktorú nazývame „čchi“) v tele.
🍀To sa prejaví zvýšením imunity, hormonálnou stabilitou, posilnením lymfatického systému, rovnováhou a rozprúdením energie medzi orgánmi.
🍀Cvičenia sú určené pre všetky vekové skupiny.

Zahájenie cvičení: 25.september 2023 v Ajurvédskom centre Raj Zdravia na Kramároch.
Cvičenia sú určené pre začiatočníkov, ako aj pokročilých, a môžete sa pridať kedykoľvek. Úvodná Čchi-Kungová rozcvička je zameraná na strečing, posilnenie a uvoľnenie celého tela, na posilnenie meridiánov, revitalizáciu orgánov a hlavne na rozprúdenie celkovej vitálnej energie Čchi.
Po rozcvičke pridávam cviky podľa potreby cvičencov, či potrebujú naviac uvoľniť niektorú časť tela ako chrbát, kríže, šiju, hlavu, nohy, alebo či sa potrebujú energeticky dobiť, pracovať s energiou, alebo upokojiť myseľ….
Zároveň priebežne vyučujem zostavu Čchi-Kungu 8 kusov brokátov a Tai-Chi 24 foriem zvierat.

Čchi-Kung a Tai-Chi
(Qi Gong a Tai Ji Quan)
Lektor: Ing. Marek Ruzsinszki – Life kouč certifikovaný Slovenskou asociáciou koučov. (Viac info www.lifekoucing.eu)

Naučíte sa zostavy cvikov Čchi-Kungu a Tai-Chi zo starodávnych cvičení mníchov, ktoré sú vhodným doplnkom pre náš západný, „uponáhľaný“ svet.  Keď aj niektoré cvičenie vynecháte, cviky sa rýchlo doučíte.

Cvičenia sú koučom vedené prístupom osobnostného rozvoja. Filozofia cvičení  umožňuje pochopiť príčiny ochorení, vyhorenia, riešenia medziľudských vzťahov, vrátane návodov na tvorbu kvalitného a zmysluplného života.

Cvičeniami Čchi-Kungu dochádza k harmonizácii energie (ktorú nazývame „čchi“) v tele. To sa prejaví zvýšením imunity, hormonálnou stabilitou, posilnením lymfatického systému, rovnováhou a rozprúdením energie medzi orgánmi.

Dôležitým predpokladom zdravia podľa čínskej medicíny je plynulá a rovnomerná cirkulácia energie čchi. Keď čchi necirkuluje týmto spôsobom, nastávajú v tele a orgánoch blokády, ktoré keď sa neodstránia, spôsobia ochorenie.

Tai-Chi je vlastne spojenie zdravotného energetického cvičenia Čchi-Kungu s dynamickou meditáciou v pohybe a prípadnými technikami z bojového umenia v pokojnom aeróbnom prevedení. Znižuje hladinu napätia a podporuje telesnú imunitnú reakciu. Pravidelné cvičenie znižuje krvný tlak a navodzuje pocit emocionálnej pohody. Osvojíte si  správny spôsob dýchania a naučíte sa uvoľniť si telo aj myseľ.

Spojenie Čchi-Kungu a Tai-chi je ideálna cvičebno-liečebná technika, podporná pre regeneráciu tela, duše ako aj mysle.

Cvičenia pomáhajú aj pri problémoch ako sú bolesti chrbtice, únava, stres, nesústredenosť, zlý spánok. Rozvíjajú duševnú pohodu, emocionálnu stabilitu, pokoj.

Na zdravých jedincov pôsobia hlavne preventívne v tom zmysle, že harmonizujú ľudský organizmus skôr, než sa nejaká choroba prejaví na fyzickej úrovni.

Obe cvičenia sú nenásilné, posilňujú telo s minimálnym zaťažením kĺbov. Cvičeniami posilníme rôzne štruktúry tela ako kosti, kĺby, šľachy, svaly a aj samotné orgány, ktoré podľa čínskej medicíny tieto štruktúry vyživujú blahodarnou čchi.

Osvojíte si súbor konkrétnych cvičebných techník napomáhajúcich k regenerácii tela, ktorými je možné dosiahnuť lepšiu sústredenosť a  pozornosť, upokojenie a čo je najdôležitejšie aj zmiernenie či dokonca odstránenie zdravotných problémov či civilizačných ochorení.

Cvičenia môžu cvičiť ľudia všetkých vekových skupín s rôznym stupňom telesnej kondície.

Súčasťou cvičení môže byť aj krátka meditácia, či už dychovými technikami alebo gongovou meditáciou tibetskými miskami.

Výsledkom je, že cvičenec odchádza posilnený, uvoľnený, pokojný a s dobitou baterkou 😊.

Parkovať sa dá hneď oproti v parkovacom dome. K dispozícii sú šatne a toalety.
Na cvičenie si treba priniesť karimatku a voľné športové oblečenie. Cvičí sa z hygienických dôvodov v ponožkách. 

Kedy:
pondelok 18:30 – 19:30
Kde:
Ajurvédske centrum – Raj zdravia
Kramáre, Limbová 1A, 831 01 Bratislava 
Cena:
– 1 vstup 12€
– 5 vstupov 50€
– 12 vstupov 100€

 

 

PRIHLÁŠKA NA CVIČENIE – BRATISLAVA:

    Vaše meno:

    Váš email:

    Váš telefón:

    Vaša správa: poznámka, prípadne napíšte niečo o sebe:


    >> POZRIEŤ ĎALŠIE PRIPRAVOVANÉ KURZY <<