Qi Gong, alebo aj Čchi-Kung  je v preklade “efektivne zachádzanie so životnou energiou“, alebo “schopnosť akumulovať energiu”.

Čchi-Kung je starodávne čínske cvičenie, staré viac ako 2000 rokov. Bol považovaný za neodmysliteľnú súčasť najvyšších techník v bojovom umení. Jedná sa o liečebný systém, patriaci ku akupunktúre, fytoterapie a masáži do tradičnej čínskej medicíny. Čchi-Kung pre zdravie je zostava rôznych jednoduchých fyzických a mentálnych cvikov, ktoré dodávajú energiu nášmu telu.
        Na rozdiel od bežného posilňovania vo fitku Čchi-Kung   pomáha uvoľniť organizmus (nezamieňať s relaxáciou), čo umožňuje chorému, alebo unavenému telu resp. orgánu načerpať energiu čchi, ktorú potrebuje k uzdraveniu alebo regenerácii.

Čchi-Kung je práca s energiou. Postupne dochádza k harmonizácii energie v tele, ktorá sa prejaví vo zvýšení imunity, hormonálna stability, stabilite lymfatického systému. Pomocou cvičení Čchi Kungu odstránite bolesti chrbtice, únavu, stres, zlepšíte sústredenie a spánok, rozviniete duševnú pohodu, emocionálnu stabilitu, pokoj …

Z pohľadu „západnej medicíny“ pristupujeme k zdraviu a ku cvičeniu iba z vonkajšej perspektívy, tj. z perspektívy ľudského tela. Čchi-Kung   sa oproti tomu zameriava v prvom rade na energiu (čchi). Jeho prvotnou úlohou je odstránenie obmedzení a blokov v prúde energie v tele. Tieto obmedzenia a bloky vedú k energetickej nerovnováhe, ktoré sa často prejavuje ako fyzické alebo duševné ochorenie. Počas cvičení privedieme telo späť do rovnováhy a harmónie. Energia potom môže v tele znova voľne prúdiť a tým sa výrazne zníži riziko ochorenia.

U relatívne zdravých jedincov pôsobí Čchi-Kung   preventívne, tj. energeticky harmonizuje skôr než sa choroba prejaví na fyzickej úrovni. Pravidelné cvičenie udrží naše telo i dušu aktívne až do nášho neskorého veku. Preto je ideálny do dnešnej uponáhľanej a stresovej doby.

Ide o súbor cvičení, ktoré majú za cieľ harmonizovať všetky tri zložky, z ktorých sa každý človek skladá: telo, dušu a myseľ.

Čchi-Kung ľuďom pomáha:

  • zlepšiť alebo dlhodobo upevniť svoje zdravie.
  • mať ohybnejšie telo
  • zbaviť sa únavy a mať viac životnej energie.
  • vniesť do svojho života pokoj a nadhľad.
  • spoznať, ako funguje „človek“ a vďaka tomu žiť plnohodnotný život.
  • položiť dobrý základ svojho duchovného
  • pochopiť príčiny svojho utrpenia a nájsť východisko

Základné smery Čchi-Kungu:

 
• Zdravotný Čchi-Kung 
• Čchi-Kung   pre bojové umenia

Cvičenia ČCHI-KUNGU a TAI CHI
Chcete  sa naučiť ovládať svoju vnútornú energiu a mať skvelý nástroj na psychohygienu ?
Chcete mať pružné a ohybné telo ?
Chcete mať pevnú vôľu ?
Chcete nájsť chuť žiť v každom dni ?

Cvičenia pre zdravie, vnútorný pokoj a harmonizáciu duše.
cvičenie 1 x v týždni
Bratislava
Senec

> PRIPRAVOVANÉ KURZY A SEMINÁRE <